• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини
  • Мови різні - Україна єдина! 21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Мови різні - Україна єдина! 21 лютого – Міжнародний день рідної мови

2015-02-21

/Files/images/1316122682.jpg

О рідне слово, хто без тебе я?

Німий жебрак, старцюючий бродяга,

Мертвяк, оброслий плиттям саркофаг,

Прах, купа жалюгідного рам’я.

Так писав про значення рідної мови в житті людини відомий український поет Дмитро Павличко.

Дійсно, справжня людина виростає з любові до рідного краю, рідної мови й культури. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Такий лейтмотив виступів творчої групи учнів 9-Б класу Миколаївського економічного ліцею №1 під керівництвом класного керівника Єщенка П.І., які підготували загальноліцейну лінійку на тему «Мови різні – єдина країна» й провели 20 лютого. Дійсно, учні ліцею, під час проведення заходу, філософськи міркували: «Хто ми без мови, рідної домівки й батьківщини?» Бездушні істоти: без почуттів, совісті й мудрості, любові й відданості? Адже все це можна вкласти в такі звичні, але святі для кожної людини поняття: рідна мати і рідний народ, рідна батьківщина і рідна мова».

Ведучі свята, Деренюга Анатолій і Єремейчук Діана запропонували для міркування наукові досягнення: «Із понад 6 000 мов, які нині існують у світі, щороку повністю перестають вживатись близько 10 мов. Для того, щоб мова не зникла, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей»

Миколаївщина – край багатонаціональний, він став батьківщиною для представників більше 130-ти національностей, і кожна етнічна громада намагається зберегти й розвивати рідну мову і культуру, а діти й молодь із задоволенням вивчають українську.

Учні ліцею підкреслили, що наше минуле, як і наше сьогодення, доводить: усі ми – різні, але головні цінності в нас – одинакові, як і однаково сильна та щира наша любов до рідної мови. Давайте берегти й розвивати наші рідні мови!

Мова – це народ;

Мова – це життя;

Мова – це держава;

Мова – це наша мати.

/Files/images/DSCN3993.JPG/Files/images/DSCN3996.JPG/Files/images/DSCN3997.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 252