Загальноліцейне свято «Козак року»

2017-10-12

/Files/photogallery/1203/P1020851.JPG

14 жовтня – День українського козацтва. Нехай вже давно минули дні Запорізької Січі, але козацтво існує, як живиться в кожній людини прагнення до вільного та незалежного життя. Врешті решт, козацтво – це втілення прагнення нашого народу на самовираження та національний суверенітет.
Миколаївський економічний ліцей №1 також долучився до святкування цього дня, саме тому, 12 жовтня 2017 року, було проведено загальноліцейне свято «Козак року» з метою виховання мужності, сміливості, наполегливості, дисциплінованості й ініціативності на основі відновлених національних козацьких педагогічних традицій.
Після шкільних занять класні колективи зібрались на подвірї ліцею, заспівали гімн України «акапелла», прослухали історичні цікавинки часів козацтва, презентували свої курені, отримали маршрутні листи і вирушили на пошуки скарбу у складі чотирьох команд – 8-А, 9-А і 9-Б, 10-А і 10-Б, та 11-А і 11-Б класи.
Учнів очікували випробовування на таких станціях як: 1) «Вірю-не вірю» (прослухайте факт з історії козацтва і скажіть, чи це правда, на вашу думку); 2) «А чи знаєте ви?» (дайте коротку відповідь на запитання про життя козаків); 3) «Хто більше?» (пригадайте якомога більше прізвищ козаків); 4) «Хто це?» (назвіть ім’я видатного козака за його портретом та деякими фактами з його життя).
Як тільки команди впоралися із завданнями на всіх етапах, вони помандрували до лісу, де їм необхідно було розшифрувати кодову фразу і в обмін на неї отримати свій солодкий скарб, який прийшовся у нагоді для поновлення сил перед спортивними змаганнями.
Програма проведення передбачала наступні боріння: біг у обручі, козацький танець «Повзунець», спортивні «Хрестики-нулики» та козацька забава «Перетягування лінви». Всі учасники та глядачі із команди підтримки отримали неймовірні емоції в моменти змагань, тому опісля завершення спортивного етапу свята класні колективи влаштували пікнік на природі, щоб відпочити та поділитися враженнями.
В ході підрахунку результатів квесту «Пошук скарбу» ми маємо наступних переможців: 1 місце – курені «Спарта» (9-А клас) і «Gucci» (9-Б клас), 2 місце – курені «ім. Б.Хмельницького» (8-А клас), «Патріоти» (10-А клас) і «Гайдамаки» (10-Б клас), 3 місце – курені «Незламні» (11-А клас) і «Варта» (11-Б клас).
За підсумками спортивних змагань 1 місце отримав колектив 8-А класу, 2 місце – 11-А клас, 3 місце – 9-Б клас, 4 місце – 9-А і 11-Б класи, 5 місце – 10-А клас, 6 місце – 10-Б клас.
У глибині душі кожного українця живе козак: воїн, який нічого не боїться і за рідну землю без роздумів віддасть своє життя. Отже, ліцейна родина вчителів, учнів і батьків вітає всіх зі святом, і бажає міцного козацького здоров'я, незламної волі до перемоги та патріотичного духу, який допоможе долати будь-які перешкоди