Виховуємо святе і непорушне

2016-02-22

/Files/photogallery/1007/4.jpgВідповідно до плану заходів із підготовки та відзначення Міжнародного дня рідної мови у Миколаївському економічному ліцеї №1 проведено ряд заходів із учительським та учнівським колективами.
Зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільного розвитку мов національних меншин – основна мета всіх заходів, проведених у Миколаївському економічному ліцеї №1 у період з 19.02 по 22.02.2016 р. на відзначення Міжнародного дня рідної мови.
Розпочалося святкування загальноліцейною лінійкою «Я люблю Україну і мову її солов’їну», яку підготували учні 9-А класу під керівництвом учителя української мови і літератури, зарубіжної літератури Мельничук О.С. Під час виступу творчої групи всі учні ліцею, вчителі поринули в історичний водограй життя нашої України, життя народу українського та народів інших національностей, які жили, живуть та будуть жити в Україні. Цікавими, змістовними були відеофрагменти, які допомогли згадати трагічні сторінки заборони рідної мови, обличчя людей-трударів, почути колоритну українську пісню, цікавою була презентація, підготовлена творчою групою учнів, змістовним – виступ лекторської групи.
Після загальноліцейної лінійки учні провели години спілкування за напрямком: ціннісне ставлення до культури і мистецтва. «Лиш на рідній Батьківщині сонце справді золоте», під такою назвою учні 8-9 класів провели літературну подорож за творчістю поетів Миколаївщини. Учні 10-х класів захоплено говорили про історію життя Марусі Чурай, презентували пісні народної поетеси. Заключним акордом у проведенні заходів до Міжнародного дня рідної мови став літературний альманах «Рідний край, де ми живемо, Україною звемо1» учасниками якого стали учні 8-11 класів та педагогічний колектив Миколаївського економічного ліцею №1.