Зробимо Україну чистою разом!

2016-10-17

/Files/images/ZUCH-820x820 (1).jpg

Увесь світ потерпає від глобального забруднення в результаті діяльності людини. Прикладом цього є подія, яка нещодавно сталася у Львові. Під завалами сміття загинуло 4 людини і зараз звалище у Львові розвантажують, перевозячи сміття по всім містам України, в тому числі і в Миколаїв.
В Україні стартує перший довготерміновий екологічний проект правильного поводження з відходами у школах.
17 жовтня в Миколаєві пройшов прес-брифінг в рамках всеукраїнського проекту для шкіл Let’s Do It, Ukraine – school recycling. Акцію організувала громадська організація «Let’s Do It, Ukraine!» та генеральний партнер проекту компанія PepciCo в Україні за підтримкою Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти, Миколаївської міської ради. Мета проекту – проінформувати дітей та підлітків про користь та вигоди сортування сміття, навчити розділяти відходи систематично та здавати їх на вторинну переробку.

Учні 10-Б класу Миколаївський економічний ліцей №1 Цимбалюк Вікторія та Шугаєва Тетяна, на чолі з вчителем хімії та біології Бобрик Наталією Віталіївною приєдналися до проекту.

За словами організаторів, цей проект стане стартом переходу України на європейський рівень життя та допоможе школам отримувати додаткові кошти на власні потреби: «Основна мета проекту – показати, що сміття – це ресурс, з якого школи зможуть отримувати прибуток. – говорить президент громадської організації «Let’s Do It, Ukraine!» Юлія Мархель. – Тренінги, які ми провели серед шкіл, допоможуть педагогам та учням навчитися основним правилам сортування сміття. Завдяки таким проектам українські діти усвідомлюють свою участь у турботі про довкілля, в них форсується персональна відповідальність за свою діяльність та її наслідки».
«Let’s Do It» - це всесвітня екологічна громадська організація , яка об’єднує 113 країн світу, з яких по глобальності вирішення питань Україна посідає 4 місце.
«Let’s Do It, Ukraine!» це всеукраїнська екологічна громадська організація, яка організовує наймасштабніші прибирання територіі , одне з яких відбулося 23 квітня 2016 року. В цей день кожен не байдужий українець прийняв участь в очищені нашої країни. Лише в Києві на прибирання вийшло більше 5 тисяч громадян під гаслом: «Зробимо Україну чистою разом!».
«Let’s Do It, Ukraine – school recycling» - марафон роздільного збору відходів серед шкіл. Саме в нашому місті вперше проводиться такий масштабний проект, в якому візьмуть участь 67 загальноосвітніх закладів.

Мета проекту:

- показати, що сміття – це ресурс і що школа за допомогою сортування твердих відходів та здачі їх на вторинну переробку може отримувати додаткові кошти на власні потреби;
- навчитись піклуватись про своє навколишнє середовище і заохочувати до цього своїх друзів і близьких;
- зробити вагомий внесок в очищені нашої країни;
- запровадити сортування твердих відходів;
- озеленити нашу країну;
- запобігти розповсюдженню сміття, що в майбутньому може стати екологічною катастрофою.
«Let’s Do It, Ukraine – school recycling» буде проходити в 4 етапи. Першим етапом проекту стали тренінги, які організатори провели серед всіх шкіл, допомагаючи педагогам та школярам навчитися основних правил розділення відходів. В кінці цього етапу школярі отримали практичне завдання, щоб втілити свої нові знання. Другий етап – дослідження шкіл, які протягом місяця будуть виконувати свої практичні завдання по збору відходів. Третім етапом стане визначення 4-х шкіл-переможців, які назбирають найбільше відсортованих відходів. І на четвертому етапі серед фіналістів розподілять смітники для сортування відходів з метою дослідження протягом 4-х місяців їх використання. Таким чином, ініціатори хочуть визначити, скільки ресурсів на підтримання екологічності однієї школи потрібно витратити, щоб до кінця 2017 року перевести на сортування сміття всі навчальні заклади України.

Для того, щоб втілити ці ідеї у життя потрібно починати з самих себе і саме тому наш ліцей приймає участь у цьому проекті. А саме наша задача полягає у тому, щоб зібрати найбільшу кількість твердих відходів і перемогти у цьому проекті. А для цього потрібно за короткий термін – за тиждень, до 27 жовтня зібрати максимальну кількість макулатури, тетрапаку та пластикових пляшок. Якщо ми переможемо у цьому проекті, наш ліцей отримає різнокольорові контейнери для сортування відходів та ще буде визнаний серед навчальних закладів України.

Ми сподіваємося, що кожний із вас максимально проявить себе у цій акції, адже це в інтересах всього ліцею, то давайте працювати разом. Тому що коли ми разом ми сильні , а по одинці – ніщо.

Зробимо Україну чистою разом!

Хто відвідував наш сайт?

Попередня Жовтень 2020 Наступна