Хто ви: мислитель чи художник ?

Інструкція: Дайте відповіді на питання й підрахуйте кількість отриманих балів.

1. Мені більше подобається науково-популярна література, ніж художня.

2. Мені цікавіше стежити за виразом обличчя співрозмовника, ніж за ходом його думки.

3. Коли я слухаю музику, в моїй уяві самі собою виникають яскраві картини, сцени, образи, пейзажі.

4. Я можу знаходити рішення швидко, миттєво, раптово - як осяяння.

5. Я пам’ятаю лише загальний зміст того, що викладалося в школі, - без деталей і подробиць.

6. Я легше вловлюю і запам’ятовую ритм, ніж мелодію.

7. Я схильний аналізувати і систематизувати навчальний матеріал.

8. Мені легко даються точні науки (математика, фізика, хімія).

9. Я волію покладатися на власні враження, а не на інформацію з друкованих джерел.

10. Будь-які пропозиції людини я схильний або відразу приймати, або відразу відкидати, не аналізуючи.

11. Із свого дитинства я пам’ятаю живі картини - в барвах, з запахами, звуками…

12. Я добре вмію планувати роботу і розраховувати час.

13. Моя інтуїція допомагає мені виплутуватись із складних ситуацій.

14. Я легше запам’ятовую числа (дати, номери), ніж імена і прізвища.

15. Я сприймаю розповіді очевидців у вигляді образних картин.

16. В роботі і повсякденних справах я більше покладаюся на розрахунок і детальний аналіз, ніж на інтуїцію.

17. Коли хтось висуває ідею, мене так і тягне запитати, які докази на її користь він може привести.

18. Я краще відвідаю цікаву лекцію, ніж виставку.

19. Мені властиве прагнення вирішувати декілька проблем одночасно.

20. Я добре встигаю з гуманітарних дисциплін (література, історія, біологія, географія).

Ключі. Відповіді зараховуються позитивні.

Домінування лівої півкулі (“мислителі”) :

1, 5, 6, 7, 8, 12, 14, 16, 17, 18.

Домінування правої півкулі (“художники”) :

2, 3, 4, 9, 10, 11, 13, 15, 19, 20.

Тест «ХТО ВИ – «ЖАЙВОРОНОК» чи «СОВА»?»

Інструкція: Дайте відповіді на питання й підрахуйте кількість отриманих балів.

1. У який час Ви прокидаєтеся, якщо лягли спати на 4 години пізніше, ніж зазвичай? Тривалість вашого сну ніщо не обмежує.

a. Як завжди – 1 бал.

b. На годину пізніше – 2 бали

c. На 2 години пізніше – 3 бали

d. На 3 години пізніше – 4 бали.

e. На 4 години пізніше – 5 балів.

2. скільки часу Вам буде потрібно, щоб заснути о 23 годині, якщо протягом усього попереднього тижня ви лягали і вставали, коли хотіли?

a. Не більше 10 хвилин – 1 бал.

b. 15 хвилин – 2 бали.

c. 20-30 хвилин – 3 бали.

d. 55-60хвилин – 4 бали.

e. Понад годину – 5 балів.

3. Якщо протягом тривалого часу Ви будете лягати спати о 23 годині, а вставати о 7 ранку, на який час припадатиме максимум вашої фізичної активності й працездатності?

a. Ранок – 1 бал.

b. Ранок і день – 2 бали

c. Ранок і вечір – 3 бали.

d. День – 4 бали.

e. Друга половина дня і вечір – 5 балів.

4. На який час ви призначали б схід сонця на своєму незаселеному острові, якби це від вас залежало?

a. До 5 години – 1 бал.

b. 6 година – 2 бали.

c. 7 година – 3 бали.

d. 8 година – 4 бали.

e. 9 година – 5 балів.

5. Протягом тижня ви лягали спати і вставали, коли хотіли. Зранку Вам треба прокинутися о 7 годині без будильника. У який час Ви прокинетеся?

a. До 6.30 – 1 бал.

b. 6.30-6.50 – 2 бали.

c. 6.50-7.00 – 3 бали.

d. 7.00 – 7.10 – 4 бали.

e. Після 7.10 – 5 балів.

6. Вам потрібно викроїти в робочому розкладі три години для надзвичайно відповідального проекту. Який час ви оберете?

a. 8-10 година – 1 бал.

b. 9-12 година – 2 бали.

c. 10-13 година – 3 бали.

d. 11-14 година – 4 бали.

e. 12-15 година – 5 балів.

7. Якщо ви не спите у звичний для вас час, то коли ви відчуваєте брак сил (млявість, сонливість)?

a. Тільки перед обідом – 1 бал.

b. Після сну й після обіду – 2 бали.

c. У пообідній час – 3 бали.

d. Після обіду й перед сном – 4 бали.

e. Тільки після сну – 5 балів.

8. Якщо Ви можете спати, скільки хочете, то в який час зазвичай прокидаєтеся?

a. О 7 ранку чи раніше – 1 бал.

b. О 8 годині – 2 бали

c. 0 9 годині – 3 бали.

d. О 10 годині – 4 бали.

e. Об 11 годині чи пізніше – 5 балів.

Висновки

Менше 16 балів – типовий «Жайворонок» (ранковий тип). Виконуйте важливі справи в першій половині дня, а вечірні години присвятіть відпочинку. Рішуче відмовтеся від понаднормової роботи й намагайтеся не працювати вночі: це може призвести до внутрішніх захворювань.

16-20 балів – помірний «Жайворонок» (ранково-денний тип). Період максимальної працездатності й пристосувальні можливості ширше, ніж у типових ранніх пташок. І все таки не переоцінюйте запас міцності свого організму – перехід на нічний спосіб життя може вибити вас з колії й несприятливо позначитися на здоров’ї.

21-27 балів – «голуб» (денний тип). Ви можете жити за будь-яким розпорядком, однак різка зміна режиму небажана. Щоб поступово перейти ти на новий розклад, потрібно не менше місяця.

28-32 бали – помірна «сова» (денно- вечірний тип). Блискучі ідеї починають приходити в голову увечері. Було б непогано планувати свою роботу, враховуючи це.

Понад 32 бали – типова «сова» (вечірній тип). Із вас вийшов би ідеальний черговий лікар, астроном, журналіст чи диспетчер нічних польотів. Але під загрозою розстрілу ви не зможете приходити вчасно на роботу до 2 години дня! Якщо вам будуть докоряти через це, виправдайтеся словами Ф. Бекона «Природу найлегше підкорити, підкоряючись їй.