• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Англійська мова в Україні

Володіння англійською мовою та іншими іноземними мовами є важливим інструментом для зростання конкурентоспроможності нашої держави та її європейської інтеграції. Без англійської мови немає ні сучасної науки, ні вищої освіти. Це також запорука успішної персональної кар’єри.Нормативна база

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №641/2015 Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні

План заходів щодо проведення у 2016 році Року англійської мови в м. МиколаєвіДень англійської мови

«Нова мова – новий світ»

до Року англійської мови в Україні

To have another language is to possess a second soul –

володіти іншою мовою – це як мати іншу душу

/Files/photogallery/1080/100_3419.jpgАнглійська мова - одна із найрозповсюдженіших мов у світі, особливо як друга мова та мова міжнародного спілкування. Це офіційна мова в більше як 60 суверенних країнах.
Президент України Петро Порошенко підписав 16 листопада 2015 року Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні» (№641/2015). «Враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку, постановляю: оголосити 2016 рік Роком англійської мови в Україні»
В Миколаївському економічному ліцеї №1 вивченню англійської мови приділяється велика увага. Діти люблять її і добре вчать, читають художні твори англійською мовою як адаптовані, так і оригінальні, а вибір таких книжок в ліцейній бібліотеці багатий і різнобарвний, адже різногалузевий фонд літератури англійською мовою є переважно подарунковим, зокрема як спонсорська допомога від благодійного фонду Корпусу Миру через його українське представництво в Миколаєві. Серед найцінніших книг можна назвати такі: Clements of Literature, Star to star, The language of Literature, Prentice hall Literature (Silver, Bronze, Gold), Enjoying Literature, а також Webster’s New World Dictionary of the American language.
Наприкінці квітня цього року в бібліотеці була відкрита виставка книг англійською мовою «Читаємо, вчимо, розмовляємо, досліджуємо», на якій презентовано більше 30-ти книг різної тематики.
28 квітня 2016 року відбувся спільний захід Миколаївського економічного ліцею №1 та міської бібліотеки № 18 для дорослих, присвячений Року англійської мови в Україні, в якому взяли участь учні 8-А класу, 9-А класу і 11-Б класу. Програма заходу була насиченою та цікавою.
Бібліотекар міської бібліотеки №18 для дорослих Тетяна Федорівна Коноваленко зацікавила ліцеїстів електронною презентацією «Нова мова – новий світ». Багато коментованих слайдів збагатили учнів не тільки знаннями з англійської мови, але й ознайомили їх з політикою уряду країни щодо розповсюдження англійської мови в Україні.
Величезний інтерес викликала в дітей віртуальна екскурсія «Подорож англомовними країнами» (автор Чернова Г.Д.), з якою ліцеїсти із захопленням пройшли шістьома англомовними країнами світу Англією, США, Канадою, Ірландією, Австралією, Новою Зеландією та познайомились з найкращими та найпривабливішими куточками цих країн, дізналися про їх цікаві звичаї та обряди.
Не меншу зацікавленість викликав у ліцеїстів огляд літератури «Читаємо в оригіналі», проведений бібліотекарем Кошиль Вірою Федорівною. Діти уважно розглядали книги, презентовані на розгорнутому перегляді англомовних видань.
Невід’ємною частиною навчання в ліцеї є науково-пошукова робота. Багато учнів захоплюються англійською мовою і досліджують різні теми. Під час презентації авторефератів до уваги слухачів було презентовано два дослідження: учениць 9-А класу Анни Круковської «Проблеми полісемії в англійській мові» та Марії Поліводи «Конверсія як засіб словотворення в англійській мові».
Восьмикласники уважно, ловлячи кожне слово слухали виступаючих ліцеїстів, адже всього через рік багато хто з них буде так само презентувати свої роботи, а в 11 класі – захищати ці курсові роботи перед поважною комісією та однолітками.
Нещодавно весь світ відзначав день пам’яті (400 років від дня смерті) геніального – Вільяма Шекспіра.
В. Шекспір збагатив рідну англійську мову. Його словник налічує близько 20 000 слів, тобто утричі більше, ніж у найбільш досвідчених і літературно обдарованих людей того часу. Нічого подібного світова література не знає. За даними Оксфордського словника в англійську мову Шекспір вніс понад 3200 нових слів - більше, ніж Френсіс Бекон, Бен Джонсон та Джордж Чапмен разом.
Шекспір є одним із найулюбленіших авторів майже у всіх ліцеїстів, та у зв’язку із визначною датою, окрема сторінка заходу до Року англійської мови в Україні була присвячена темі: «На орбіті Шекспіра», яку підготували Шовкун Н.В., учитель англійської мови та бібліотекар ліцею Гурдуз Л.П. Учні 9-А класу Марія Полівода, Ганна Круковська, учень 8-А класу Юрій Полухін, бібліотекар ліцею Гурдуз Л.П. запропонували аудиторії прослухати трьохмовне читання 130-го сонету В. Шекспіра: англійською мовою, українською мовою ( в перекладі Дмитра Паламарчука), російською ( в перекладі С. Маршака, Й. Мамуна). У виконанні учениці 8-А класу Єлизавети Царенко прозвучав уривок з трагедії В. Шекспіра «Гамлет» англійською та його переклад українською ( Леонід Гребінка) і російською (М. Лозинський, Б. Пастернак) мовами.
Восьмикласники Артем Лантух та Михайло Псенков читали твір Едни Пінкертон Хірон «What is this life…»
Тепло, захоплено аплодували всі присутні Роману Васильченку, учню 11-Б класу, який завершив захід , виконавши під гітару 2 пісні англійською мовою.
З піднесеним настроєм покидали ліцеїсти читальний зал бібліотеки №18 для дорослих, де вони протягом майже двох годин поповнювали свої знання з англійської мови, слухаючи чудову, правильну англійську вимову однолітків.


Кiлькiсть переглядiв: 4588